Facebook

Rok Kolberga 2014

 

Oskar Kolberg
1814 - 1890

biogram

 

 

Aktualności
19 Wygraj Sukces
Wpisał: Redaktor   
12.02.2014.
 
Płyty CD do nabycia w pokoju nr 16 w MOK Przeworsk
 
 
Zmieniony ( 13.05.2014. )
 
Spotkanie z bajką - marzec 2014
Wpisał: Redaktor   
04.03.2014.
Zmieniony ( 04.03.2014. )
 
Dzień Kobiet
Wpisał: Redaktor   
07.02.2014.
7 marca, w przeddzień święta kobiet w Miejskim Ośrodku Kultury im. Oskara Kolberga Burmistrz Miasta Przeworska Maria Dubrawska – Lichtarska przygotowała nie lada niespodziankę - koncert pt. ,,Bo to jest miłość …”. Mimo że koncert dedykowany był kobietom, nie zabrakło na nim i mężczyzn. Przed publicznością wystąpili Magdalena Tunkiewicz, Wojciech Bardowski oraz Mariusz Dubrawski.

Artyści zaprezentowali piosenki francuskie (Edith Piaf, Jacquesa Brela, Charlesa Aznavoura), pełne humoru utwory Polski lat międzywojennych, wspaniałe przeboje estradowe (Barcarolle, Amigos Para Siempre), aż po chyba najbardziej oczekiwane przez słuchaczy, fragmenty najpiękniejszych operetek: Księżniczki czardasza, Wesołej wdówki czy Barona cygańskiego.

Charyzmatyczny Wojciech Bardowski i niezwykle ujmująca Magdalena Tunkiewicz doskonale rozśpiewali i rozbawili przeworską publiczność. Nie oparła się im także pani burmistrz, która dziękując artystom za koncert została zaangażowana do wspólnego śpiewania. Owacje na stojąco i wielokrotne bisy dostarczyły wielu wzruszeń i niezapomnianych wrażeń. Po zakończonym koncercie wszystkie Kobiety zostały obdarowane przez zastępcę burmistrza Dariusza Łapę oraz pracowników Urzędu Miasta Przeworska symbolem wiosny i miłości – tulipanem.

 źr.ódło: http://www.przeworsk.um.gov.pl/aktualnosci/1399--bez-kobiet-wiat-nie-miaby-sensu
Zmieniony ( 12.03.2014. )
 
Eleni z zespołem
Wpisał: Redaktor   
03.02.2014.
 
Piotr Bałtroczyk
Wpisał: Redaktor   
12.02.2014.
 
Cebula w karykaturze
Wpisał: Redaktor   
07.02.2014.
 

Na 3 dni przed tzw. świętem zakochanych, cokolwiek by to znaczyło, zupełnie bez związku z tym co się będzie działo za owe 3 dni, ale jakiś punkt odniesienia trzeba w końcu znaleźć, w Galerii MOK odbył się wernisaż wystawy "Henryk Cebula w karykaturze". Podobno, "jeśli potrafisz śmiać się z siebie – to najlepszy dowód, że masz poczucie humoru" (Molier). A tego z pewnością nie brakuje znanemu satyrykowi – Henrykowi Cebuli, któremu poświęcona została ta wystawa. Choć z jednej strony często się zdarza, że Henryk nie jest autorem prac, które przedstawia, od wielu lat prowadzi przecież galerię "Pirania" w Jarosławiu, to jednak ta wystawa jest wyjątkowa. Składają się na nią wybrane, z liczącej ponad 200 sztuk karykatur prywatnej kolekcji, przeróżne podobizny artysty, których autorami są często bardzo znani satyrycy i przyjaciele Henryka, jak np. Andrzej Czeczot, Michał Graczyk, Szczepan Sadurski, Tomasz Rzeszutek, Darek Pietrzak, Jacek Frąckiewicz, Mikołaj Dmitruch czy Jarosław "Jaro" Wojtasiński. Wystawę można oglądać do 28 stycznia br.

komisarz wystawy
Gabriel Manowiec

Zmieniony ( 07.03.2014. )
 
Polecamy
Wpisał: Redaktor   
07.02.2014.
 
Spotkanie z bajką - luty 2014
Wpisał: Redaktor   
04.02.2014.
 
Spektakl
Wpisał: Redaktor   
03.01.2014.
 
Koncert
Wpisał: Redaktor   
05.02.2014.
Od dawna już Miejski Ośrodek Kultury w Przeworsku nie gościł tylu widzów, co 23 lutego 2014 r. Na koncert z okazji zakończenia roku jubileuszowego 620-lecia nadania Przeworskowi praw miejskich przybyło blisko 500 osób, aby zobaczyć występ Alicji Majewskiej, Włodzimierza Korcza i Strzyżowskiego Chóru Kameralnego. Burmistrz Miasta Przeworska Maria Dubrawska – Lichtarska oficjalnie zakończyła roczne obchody jubileuszu naszego miasta.

Burmistrz podkreśliła także, że Przeworsk to nasz wspólnym dom i wszyscy powinni dołożyć starań, aby był to dom szczęśliwy, dom, w którym dba się o wychowanie i edukację jego najmłodszych mieszkańców, myśli o ludziach rozpoczynających życie zawodowe, taki, w którym pomaga się najsłabszym, starszym i chorym.

Alicja Majewska zachwyciła swoim występem wszystkich bez wyjątku. Występujący u boku artystki znakomity kompozytor i pianista Włodzimierz Korcz oraz Strzyżowski Chór Kameralny tworzyli spójną całość, dającą publiczności niezapomniane przeżycia. W repertuarze nie zabrakło największych przebojów, takich jak: „Wielki targ”, „Być kobietą”, „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Jeszcze się tam żagiel bieli” czy „To nie sztuka wybudować nowy dom”, których ponadczasowe treści wywołały owacje i aplauz publiczności. Wysoka kultura słowa, poczucie humoru artystów spowodowały, że między nimi a publicznością zrodziła się swoista więź. Natychmiastowe reakcje widowni potwierdziły fakt, że przeworszczanie oczekują tego typu koncertów i spotkań z artystami polskiej estrady.

 źródło: http://www.przeworsk.um.gov.pl/aktualnosci/1386-alicja-majewska-

 

 
Zmieniony ( 07.03.2014. )
 
Zimowisko 2014
Wpisał: Redaktor   
03.02.2014.
 

Zimowisko zorganizowane było jak co roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku podczas ferii zimowych od 20.01 do 31.01. 2014r. dla 35 dzieci z przeworskich szkół podstawowych i gimnazjum. Uczestnictwo w zimowisku było bezpłatne. Wszelkie finanse pokrywał Urząd Miasta Przeworska.

Dzieci podzielone zostały na dwie grupy wiekowe, którymi opiekowało się dwóch wychowawców, byli to instruktorzy z MOK. Nad całościa czuwał kierownik zimowiska i dyrektor MOK. Pieczę medyczną sprawowała zatrudniona higienistka.

Zajęcia odbywały się 5 razy w tygodniu po 5 godzin od 9.00 – 14.00 od poniedziałku do piątku. Dzieci spożywały drugie śniadanie przygotowywane i przywożone przez firmę "Gemar" pani Marii Geraszek.

Program obejmował wiele atrakcji miedzy innymi: wyjazd na lodowisko MOSiR w Jarosławiu dnia 21 stycznia, uczestnictwo w programie animacji pt. "Ferie bajkowych przygód prowadzone przez Michała Malinowskiego z Muzeum Dobranocek w Konstancinie.Program obejmował: bajkowe przedstawienia, warsztaty sztuki opowiadania, zabawne ćwiczenia na tworzenie opowieści, tworzenie bajkowych budowli z klocków i warsztaty tworzenia opowieści z użyciem lalek.Zajęcia te odbyły się 22 stycznia.Atrakcją był wyjazd do kina w Leżajsku, w którym dzieci obejrzały bajkę "Smerfy"2 w 3D. Warunki pogodowe pozwoliły na to by w dniu 28 stycznia zorganizować kulig w Radawie w gospodarstwie agroturystycznym "Tabun" państwa Marii i Mariana Frań. Trzy pary sań zaprzęgniętych w konie przewiozły dzieci po leśnych zaśnieżonych drogach, na ognisku dzieci piekły kiełbaski i spożywały je razem z bułką i gorącą herbatą.Dwukrotnie przeprowadzone zostały zajęcia plastczne, jedne odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej i prowadzone były przez panią Bogumiłę Pawełek pracownika biblioteki, drugie w sali klubowej MOK i prowadzone przez pracownika MOK panią Barbarę Tereszkiewicz , były to prace wykonane techniką de coulpage . Jeden dzień poświęcony był rozgrywkom sportowym, które odbyły się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr1 w Przeworsku. Dzieci chętnie uczestniczyły w skróconym kursie tańca towarzyskiego. Po zajęciach przeprowadzony został konkurs na zatańczenie walca angielskiego i cha-chy.

Na zimowisku udostępniono dzieciom gry planszowe, stoły do tenisa stołowego, stoły do piłkarzyków. Wychowawcy przeprowadziłi wiele konkursów z nagrodami.

Na zakończenie zimowiska zorganizowano dzieciom pożegnalną dyskotekę, oprócz dobrej muzyki był też słodki poczęstunek i napoje. Wszyscy uczestnicy zimowiska otrzymali upominki i dyplomy.

 

 
                                                                                                                                                            B. Siwiecka
Zmieniony ( 04.02.2014. )
 
WOŚP 2014
Wpisał: Redaktor   
08.01.2014.
 
 
 

22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. 12 stycznia na ulicach Przeworska, Kańczugi, Gaci, Gniewczyny i Tryńczy kwestowało 75 wolontariuszy zarejestrowanych w krajowym sztabie nr 2298 w Przeworsku. Tegoroczna zbiórka przeznaczona była na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz godnej opieki medycznej seniorów. Przeworski 22 Finał WOŚP rozpoczęliśmy o godzinie 9.00 na hali sportowej MOSiR, gdzie odbył się turniej piłki nożnej zorganizowany przez Centrum Szkolenia Sportowego Dzieci i Młodzieży "Orzełek" oraz MOSiR Przeworsk. Podczas turnieju została zlicytowana piłka jednej z drużyn ekstraklasy. Szczęśliwy nabywca zasilił konto WOŚP kwotą 100 zł. Natomiast w godz. od 12.00 do 14.00 Klub Przeworskich Wolontariuszy z p. Henrykiem Pelcem na czele, jak co roku, jednak tym razem ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe w holu MOK, zorganizował zabawy i konkursy dla najmłodszych oraz przygotował degustacje grzańca oraz przeworskich owsiaczków. Około godziny 15.00 wystartował Koncert 22 Finału WOŚP. Na początku na scenie MOK pojawił się zespół wokalny "Bemolki", który pięcioma piosenkami powitał wszystkich zebranych. Potem w bloku przygotowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. M. Karłowicza kolejno zaprezentowali się: zespół jazzowy, trio fletowe, zespół gitarowy, duet fletowy oraz zespół perkusyjny. Następnym punktem programu był występ Dziecięcego Zespołu Tanecznego "Plusik", który wykonał 2 tańce na przemian z piosenkami wyśpiewanymi przez Natalię Łapę z zespołu wokalnego "Sempre". Kolejnym wykonawcą był zespół piosenki biesiadnej "Jagiellanie", po którego "barwnym" występie odbyła się pierwsza odsłona aukcji, podczas której nabyć można było bardzo wiele ciekawych rzeczy m.in.: kolację dla dwóch osób w Restauracji "Terapia", rysunki satyryczne Henryka Cebuli, prace ceramiczne, gadżety WOŚP itp. W tym miejscu składamy serdeczne dzięki wszystkim ofiarodawcom i tym którzy wsparli naszą aukcję: Maria Dubrawska – Lichtarska, Zbigniew Kiszka, Środowiskowy Dom Samopomocy w Przeworsku i w Łopuszce Wielkiej, Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku, Restauracja "Terapia", Bank Zachodni WBK w Przeworsku, B&P Engineering, Bank PKO, Henryk Cebula, Marek Olszyński, Krzysztof Urban, Barbara Tereszkiewicz, Marcin Wikiera, Leszek Kisiel, Kino "Warszawa", Marlena Sikorska, Rafał Słysz, Wiktoria Bobrek, Renata Galińska i inni anonimowi darczyńcy. W tzw. bloku medycznym naszego finałowego programu dzięki firmie Falck w holu MOK można było nauczyć się pierwszej pomocy. A tuż przed kolejnym wjazdem naszego aukcyjnego wózka na scenę, ordynator oddziału geriatrii SP ZOZ Przeworsk – pani Ewa Orzech – Janusz dokonała multimedialnej prezentacji sprzętu, w jaki w 2013 roku wyposażyła przeworski oddział geriatryczny Fundacja WOŚP. Koncert zakończyły występy 3 zespołów: rockowego "Get Break'a" z Jarosławia, rockowo-reggae'owego "Jahfahrai" z Rzeszowa oraz działającego przy MOK metalowego "Reborn'a". W przerwie między koncertami zakończyliśmy naszą orkiestrową aukcję, której owocem było 2311, 12 zł oraz dzięki Urzędowi Miasta Przeworska i wyżej wspomnianego już Klubu Przeworskich Wolontariuszy odpaliliśmy tradycyjne już "Światełko do Nieba".


Składamy wielkie dzięki wszystkim sponsorom i darczyńcom, którzy wsparli organizację tegorocznego 22 Finału WOŚP w Przeworsku tj.: Vision Optyk w Przeworsku, Zajazdowi „Pastewnik”, Przedsiębiorstwu Handlowo – Usługowemu „Gemar” Maria Geraszek, sklepowi „Groszek”, Hurtowni „Limar”, Piekarni „Bułeczka”, Przedsiębiorstwu Wielobranżowemu Piekarni „Bamal”, Restauracji „Terapia”, Bankowi Zachodniemu WBK w Przeworsku, Piekarni "Felicja", PPH – Łukasz Kowal, Bankowi Spółdzielczemu w Przeworsku, "Instalco" R. Ślanda, Z.P.M. Szarek, Urzędowi Miasta Przeworska Klubowi Przeworskich Wolontariuszy z Henrykiem Pelcem na czele oraz Przeworskiemu Stowarzyszeniu Społeczno – Kulturalnemu ANIME.

Szczególne podziękowania należą się wszystkim wolontariuszom z naszego sztabu nr 2298 kwestującym na ulicach miasta Przeworska, Kańczugi, Gaci, Tryńczy i Gniewczyny oraz ich opiekunom a także wszystkim tym, którzy zapełniali orkiestrowe puszki wolontariuszy. 

Na zakończenie jako sztab składamy serdeczne dzięki dla MOK Przeworsk za organizację finałowego koncertu oraz dla wszystkich w nim występujących, dla Centrum Szkolenia Sportowego Dzieci i Młodzieży „Orzełek” w Przeworsku za organizację Turnieju Piłki Nożnej oraz dla MOSIR Przeworsk za udostępnienie miejsca na turniej, dla Klubu Przeworskich Wolontariuszy za organizację zabaw, konkursów oraz degustacji, dla Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze, dla firmy Falck za pokaz pierwszej pomocy i prezentację sprzętu ratowniczego oraz dla pani Ewy Orzech – Janusz - ordynator oddziału geriatrii SP ZOZ Przeworsk za multimedialną prezentację sprzętu z Fundacji WOŚP.

 

szef krajowego sztabu nr 2298
Gabriel Manowiec

 
Zmieniony ( 31.01.2014. )
 
Zobacz też…
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 92 - 104 z 487
© 2023 Miejski Ośrodek Kultury w Przeworsku
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.