W skrócie

TANECZNY KRĄG 2015 - FOTOrelacja
 

Facebook

Rok Kolberga 2014

 

Oskar Kolberg
1814 - 1890

biogram

 

 

Aktualności arrow KFF ZOOM art
KFF ZOOM art PDF Drukuj Email
Wpisał: Redaktor   
09.01.2012.

Klub fotograficzno – filmowy "ZOOM art"

przebudzenie_-_plakat.jpg

 

  plakatzoomart.jpg

"PRZEBUDZENIE"

PREMIERA 22 PAŹDZIERNIKA 2013, GODZ. 19.00

 

- sekcja fotograficzna -

 


Pierwszym krokiem i pewnego rodzaju inauguracją Klubu fotograficzno - filmowego "ZOOM art" była wystawa “3 OKO” młodych adeptów sztuki fotograficznej realizowana w ramach I Przeworskiej Jesieni Artystycznej Młodych w 2006 roku. W ramach zajęć klubu prosperują dwie sekcje: fotograficzna i filmowa. Grupa fotograficzna zajmuje się głównie fotografią studyjną oraz dokumentacyjną, wykonując minireportaże fotograficzno-filmowe wydarzeń kulturalnych inicjowanych przez MOK. Ponadto dosyć częstą praktyką są wypady i wyjazdy plenerowe. W czerwcu 2007 roku grupa uczestniczyła w plenerze fotograficzno - filmowym "OBIEKTYWne Bieszczady", który odbył się u stóp Chryszczatej, w nieistniejącej już dzisiaj wsi Huczwice, niedaleko Baligrodu w Bieszczadzie, czego rezultatem była wystawa, którą obejrzeć można było od 29 lutego do 15 marca 2008 roku w Galerii MOK. W ostatnim czasie odbyło się jeszcze kilka krótszych plenerów bieszczadzkich. Ponadto każdy z klubowiczów realizuje swoją pasję fotografowania w zupełnie inny sposób, poruszajac się w bardzo różnych klimatach i poszukiwaniach twórczych. Krótko mówiąc sami indywidualiści, co z resztą widać na prezentowanych fotografiach. Klub uczestniczył w V i VIII i IX Podkarpackich Konfrontacjach Fotograficznych w Rzeszowie prezentując swoje prace podczas wystaw w WDK w Rzeszowie oraz w Mielcu.


Wystawy w MOK Przeworsk:

"3 OKO"

"Obiektywne Bieszczady"

"Moje miasto, moje korzenie – Przeworsk zza obiektywu fotograficznego"

"Taxidermia – coś o człowieku"

"Dobosze"

"Kampania społeczna – promujmy swoje miasto"

"Wystawa klubowa KFF ZOOM art"

"Wystawa Rafała Czepińskiego i Kuby Mazurka"


w przygotowaniu:  wystawa w Galerii "Pod Aniołem" w Tryńczy, wystawa w Galerii MOK oraz udział w XI  Podkarpackich Konfrontacjach Fotograficznych w Rzeszowie

- sekcja filmowa -

 

Udział w IV PPASF i V PPASF (Nagroda Publiczności), autorzy bądź współautorzy kilku filmów fabularnych, w tym: Zamknięty świat, Dzień wyzwolenia, Ściany, Kungfiarze. Główny trzon grupy stanowi dwóch ambitnych "filmorobów" : Jerzy Buczek i Marek Kurek. Jak sami mówią "Nasza przygoda z filmem zaczęła się około 10 lat temu a związnane to było z fascynacją wschodnimi sztukami walki". Sztuki filmowej uczyli się: oglądając filmy takich reżyserów jak. S. Spielberd. J. Cameroon, R. Polański i inni przenosząc dobre wzorce i ich modyfikacje do swoich filmów, uczestnicząc w warsztatach filmowych a także studiując wnikliwie literaturę dotyczącą "filmoróbstwa". "W twórczości filmowej nie ograniczamy się tylko do jednego gatunku, jednakże jesteśmy miłośnikami kina akcji, a szczególnie filmów z Brucem Lee i Jackie Chanem. Dobry film to w naszym przekonaniu: dobra fabuła, niebanalna treść, dobrze dobrana muzyka oraz to, żeby film był interesujący dla widza pod każdym względem, zarówno od strony technicznej jak i przekazu". Obecnie trwają prace montażowe filmu "Przebudzenie" oraz przygotowania do kolejnej produkcji.

filmy na You Tube:

Warcaby

Wygrać ze Śmiercią - part I

 Wygrać ze Śmiercią - part II

link do artykułu w Gazecie Jarosławskiej

 
"PRZEBUDZENIE"

PREMIERA 22 PAŹDZIERNIKA 2013, GODZ. 19.00

 

  polecamy - Wspieram Kulturę - film Gwiady w Czerni Stanisława Mąderka

 

zdjęcia z planu filmu "Desperaci"

1kff.jpg

2kff.jpg

3kff.jpg

4kff.jpg

5kff.jpg

6kff.jpg

7kff.jpg

 

Animatorem klubu jest Gabriel Manowiec

Zmieniony ( 18.12.2013. )
 
© 2023 Miejski Ośrodek Kultury w Przeworsku
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.