W skrócie

WYGRAJ SUKCES - PÓŁFINAŁ - FOTOrelacja
 

Facebook

Rok Kolberga 2014

 

Oskar Kolberg
1814 - 1890

biogram

 

 

Aktualności arrow Przegląd Plastyki Przeworskiej
Przegląd Plastyki Przeworskiej PDF Drukuj Email
Wpisał: Redaktor   
24.09.2008.

afisz_iii_ppp.jpg

PROTOKÓŁ JURY

FOLDER III PPP (pdf.) 

Przegląd Plastyki Przeworskiej jest prezentacją prac plastycznych środowiska artystycznego Przeworska oraz artystów związanych z Przeworskiem, tj. tych którzy mieszkają w Przeworsku lub jego okolicach oraz tych, którzy stąd pochodzą . Zgodnie z formułą triennale artyści prezentują co trzy lata prace dowolnie przez siebie wybrane.
    Niejako reaktywując sześć lat temu organizowane wcześniej przez Muzeum w Przeworsku “Salony Plastyki Przeworskiej” pod zmienioną nieco formułą przeglądu, nazwą i “szyldem  organizatorskim” mieliśmy na celu, z komisarzem przeglądu Henrykiem Cebulą,  zintegrowanie środowiska artystycznego Przeworska. Niestety i w tym roku, biorąc pod uwagę liczbę artystów biorących udział w tej inicjatywie, nie jest to pełny przegląd wszystkich twórców związanych z Ziemią Przeworską, jednakże uczestnictwo w przeglądzie jest decyzją indywidualną.
         Trzy lata temu spośród 10 artystów prezentujących swoje dzieła Nagrodę Burmistrza Miasta Przeworska otrzymała Kinga Cebula - Manowiec, Nagrodę Starosty Przeworskiego - Andrzej Wiśnica a Nagrodę Dyrektora MOK - Nina Rozpotyńska. W tym roku jury w składzie: art. plastyk Ewa Hasiak-Gliwa , art. plastyk Tomasz Sroka,  art. plastyk Marek Gliwa oraz art. plastyk Beata Sroka po obejrzeniu 17 prac /zakwalifikowanych  do oceny /wg. regulaminu/ przez organizatora przeglądu/, autorstwa 10 artystów biorących udział w III Przeglądzie  Plastyki Przeworskiej  /Anna Bączkowska, Marcin Bednarz, Bartosz Cebula, Kinga Cebula – Manowiec, Przemysław Cebula, Magdalena Kut, Henryk Lasek, Magdalena Mach,  Nina Rozpotyńska, Krzysztof Urban (prace Andrzeja Żygadło nie były oceniane przez jury z powodu przekroczenia terminu dostarczenia prac do biura Organizatora)/ postanowiło przyznać następujące nagrody:

Nagroda Dyrektora MOK

tytuł pracy: „Podróż M” -  rysunek, 70x50 cm
autorstwa Henryka Laska

Nagroda Banku BGŻ oddział w Przeworsku

tytuł pracy: „Żydzi” -  tekturoryt, 100x62 cm
autorstwa Bartosza Cebuli

Nagroda Burmistrza  Miasta Przeworska
 /wybrana przez Burmistrz Miasta Przeworska panią Marię Dubrawską - Lichtarską/

tytuł pracy: „bez tytułu” – olej, 60x50cm
autorstwa Krzysztofa Urbana
   
     10 czerwca br., czyli drugiego dnia plenerowych imprez organizowanych w ramach Dni Przeworska 2012 w Zajeździe „Pastewnik”, odbył się wernisaż wystawy oraz uroczyste wręczenie nagród oraz pamiątkowych folderów i dyplomów laureatom oraz pozostałym artystom partycypującym w przeglądzie. Nagrody finansowe wręczyli: Burmistrz Miasta Przeworska – pani Maria Dubrawska – Lichtarska, dyrektor MOK – pan Andrzej Kowalski oraz dyrektor banku BDŻ, oddział w Przeworsku – pan Rafał Ryska.. Komisarzem III PPP był Henryk Cebula, którego prace, podobnie jak i pozostałych artystów można było oglądać w Galerii MOK do 22 czerwca br. Kto nie zdążył zobaczyć wystawy może w każdej chwili obejrzeć/pobrać pamiątkowy katalog /w postaci pliku PDF/. Jury podkreślając wysoki poziom artystyczny prac oraz ich różnorodność stwierdziło, iż plastyczne przeglądy środowiskowe promujące miasto i region stanowią cenną inicjatywę działalności kulturalnej MOK w Przeworsku, która powinna być kontynuowana.  Reasumując, składamy serdeczne podziękowania fundatorom nagród a także wszystkim artystom biorącym udział w III PPP. Pozostaje tylko nadzieja, iż kolejne edycje PPP będą cieszyć się coraz większym zainteresowaniem „artystów przeworskich” a także „mecenasów kultury”.
          

Sekretarz Przeglądu
Gabriel Manowiec

 

 

 


 

logo_ppp.jpgPrzegląd Plastyki Przeworskiej jest prezentacją prac plastycznych środowiska artystycznego Przeworska oraz artystów związanych z Przeworskiem, tj. tych którzy kiedyś mieszkali w Przeworsku lub mieszkają w jego okolicach. Artyści prezentować będą co trzy lata prace dowolnie przez siebie wybrane. Wiadomym jest, że nie jest to pełny przegląd wszystkich twórców Przeworska, ale udział udział w przeglądzie jest decyzją indywidualną. Pierwszy przegląd w takiej formie odbył się w 2006 roku. Nagrodę Burmistrza Miasta Przeworsk zdobył Henryk Lasek. Poprzednio organizowany był corocznie “Salon Plastyki Przeworskiej” przez Muzeum w Przeworsku i Galerię “Magnez”. Przegląd Plastyki Przeworskiej ma na celu zintegrowanie środowiska artystycznego Przeworska i nie ma charakteru konkursu aczkolwiek w każdej edycji przyznawana będzie Nagroda Burmistrza Miasta Przeworsk dla artysty, który zaprezentuje najbardziej oryginalną pracę lub dorobek artystyczny. Mamy nadzieję, że ta forma przeglądu zaistnieje w środowisku i obok innych prezentacji zbiorowych czy indywidualnych na stałe zaistnieje w Przeworsku tym samym przyczyniając się do promocji miasta poprzez powstające dzieła wystawiane w galeriach Przeworska ukazując mieszkańcom piękno poprzez malarstwo, rysunek, rzeźbę i inne media.

gABRIEL mANOWIEC

 


 
15.05.2009.

afisz1ppp09.jpg

Artyści biorący udział w II Przeglądzie Plastyki Przeworskiej proszeni są o odbiór swoich prac

(MOK pok 24) 

To już druga edycja Przeglądu Plastyki Przeworskiej, który ma być  prezentacją prac plastycznych środowiska artystycznego Przeworska oraz artystów związanych z Przeworskiem, tj. tych którzy mieszkają w Przeworsku lub jego okolicach oraz tych którzy stąd pochodzą . Zgodnie z formułą triennale artyści prezentować będą co trzy lata prace dowolnie przez siebie wybrane.

    Niejako wskrzeszając trzy lata temu organizowane wczesniej przez Muzeum w Przeworsku “Salony Plastyki Przeworskiej” pod zmienioną nieco formułą przeglądu, nazwą i “szyldem  organizatorskim” mieliśmy na celu, z poprzednim sekretarzem przeglądu Henrykiem Cebulą,  zintegrowanie środowiska artystycznego Przeworska. Oczywiście jak się okazuje, chociażby patrząc na ilość artystów biorących udział w tej inicjatywie, nie jest to pełny przegląd wszystkich twórców związanych z Ziemią Przeworską, jednakże uczestnictwo w przeglądzie jest decyzją indywidualną.
         Trzy lata temu spośród 10 artystów prezentujących swoje dzieła Nagrodę Burmistrza Miasta Przeworska otrzymał Henryk Lasek. W tym roku jury (protokół jury) w składzie: art. malarz Krzysztof Krzych, art. grafik Dorota Tarnowska oraz art. plastyk Marek Gliwa po obejrzeniu 13 prac /zakwalifikowanych  do oceny wg. regulaminu przez organizatora przeglądu/, autorstwa 10 artystów biorących udział w II Przeglądzie  Plastyki Przeworskiej postanowiło przyznać następujące nagrody:

Nagroda Burmistrza Miasta Przeworska
tytuł pracy: „Sen o Przeworsku” – olej, 70x58cm
autorstwa Kingi Cebuli - Manowiec

Nagroda Starosty Przeworskiego
tytuł pracy: „bez tytułu” - olej, 235x190 cm
autorstwa Andrzeja Wiśnicy

Nagroda Dyrektora MOK
tytuł pracy: „Uliczka” -  litografia, 33x24 cm
autorstwa Niny Rozpotyńskiej


     Jury podkreślając wysoki poziom artystyczny prac oraz ich różnorodność stwierdziło, iż plastyczne przeglądy środowiskowe promujące miasto i region stanowią cenną inicjatywę działalności kulturalnej MOK w Przeworsku, która powinna być kontynuowana. 
          

 Komisarz Przeglądu
Gabriel Manowiec
ppp.jpg

 

Zmieniony ( 21.06.2012. )
 
© 2021 Miejski Ośrodek Kultury w Przeworsku
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.