W skrócie

TANECZNY KRĄG 2015 - FOTOrelacja
 

Facebook

Rok Kolberga 2014

 

Oskar Kolberg
1814 - 1890

biogram

 

 

Aktualności arrow Zespoły taneczne
Zespoły taneczne PDF Drukuj Email
Wpisał: Redaktor   
02.12.2005.

 zapisy_jabloneczka.jpg

"PLUS"

Zespół Taneczny „Plus” powstał w roku 1996 z inicjatywy dzieci, które wykazywały zainteresowanie tańcem współczesnym. Zespół wykonuje tańce do współczesnej muzyki rozrywkowej: Poisen, Call on me, Runway, Wind of change – Scorpionsów. W obecnym składzie pracuje od września 2005r. i liczy 8 dziewcząt z ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjum. Zespół występuje na imprezach organizowanych przez MOK, korzysta z zaproszeń innych ośrodków i domów kultury oraz zaproszeń innych instytucji.

wosp0929.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"PLUSIK"

Zespół Piosenki i Ruchu „Plusik” od września 2005r.liczy 19 dziewcząt w wieku od 7 do 12 lat. Tańczy do utworów o tematyce dziecięcej np. „Eldorado”, raqtime lub do wybranych utworów z muzyki klasycznej. Ze względu na nowy skład zespół przygotowuje się do pierwszego występu, który odbędzie się podczas Finału Orkiestry Świątecznej Pomocy w styczniu 2006r.

"JABŁONECZKA"

Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego „Jabłoneczka” nierozerwalnie związany jest z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Przeworsku, powstał w 1976 roku. Nazwa „Jabłoneczka” pochodzi od tytułu wiersza o charakterze ludowym, którego autorem jest poeta Julian Przyboś pochodzący z Ziemi Rzeszowskiej.

W obecnym składzie zespół pracuje od września 2005r. i liczy 20 osób tj. 9 par i dwie dziewczynki bez pary. Są to dzieci w wieku od 8–13 lat. Na co dzień próby zespołu odbywają się na scenie MOK do akompaniamentu fortepianu. Repertuar zespołu obejmuje tańce narodowe i wiązankę tańców przeworskich: szewc, majdaneczek, żyd, polka przeworska, gacok, przepióreczka oraz przyśpiewki przeworskie. Repertuar ten jest ściśle związany z miejscem zamieszkania członków zespołu. Od września 2005r. zespół pracuje nad suitą tańców lubelskich. Zespół brał udział w licznych koncertach organizowanych przez MOK oraz występował na zaproszenia innych ośrodków kultury jak np. Leżajskiego Centrum Kultury, Miejskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Dynowie, Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu, Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie itp., uświetniał swoimi występami święta państwowe reprezentował województwo podkarpackie na festiwalu folklorystycznym w Montefalcone nel Sannio we Włoszech w dniach 11–17 sierpnia 2004r. i na II Międzynarodowym Folklorystycznym Festiwalu "Bojkowska Watra" w Iwanofrankowsku na Ukrainie od 3–6 września 2004r. wraz z Przeworską Kapelą Podwórkową "Beka", która na ten czas przeistaczała się w kapelę ludową akompaniując "Jabłoneczce".

Zespół nie ma kapeli ludowej, na występach korzystał z uprzejmości Kapeli Ludowej Rodziny Seremetów lub "Beki", która dokonała nagrań tańców i melodii do przyśpiewek dla zespołu.

jaboneczka1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DZIECIĘCY ZESPÓŁ TAŃCA TOWARZYSKIEGO „JIVE”

Dziecięcy Zespół Tańca Towarzyskiego „Jive” istnieje trzy lata. Od listopada 2005r. liczy cztery pary. Są to dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum. W repertuarze posiada układ: walca wiedeńskiego, cha cha `y, jive`a, i samby . Występuje na imprezach organizowanych przez MOK oraz gościnnie.

RYTMIKA

Są to zajęcia umuzykalniająco-taneczne dla dzieci od 3 – 6 lat odbywają się dwa razy w tygodniu po 1 godzinie. Na rytmikę uczęszcza ok. 20 dzieci. Prowadzone są ćwiczenia emisyjne, nauka piosenek, zabawy taneczne do piosenek, często związane z porami roku lub jakimś świętem. Dzieci uczą się też prostych tańców np. Poleczki, krakowiaczka oraz tańców do współczesnych dziecięcych piosenek.

INSTRUKTOR – Bożena Siwiecka

Opłatność:

zespoły taneczne
30 zł/rok szkolny jednarozowo od jednego uczestnika
rytmika - 10 zł/rok szkolny jednarozowo od jednego uczestnika

Zmieniony ( 14.09.2012. )
 
© 2023 Miejski Ośrodek Kultury w Przeworsku
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.